Maj 24 2017 11:36:54
Dni Bezpiecznych Przedszkoli

      Czwarte Ogólnopolskie Dni
                       Bezpiecznego Przedszkola
                        15-18 maja 2017

Dołączamy do przedszkoli z całej Polski ponieważ...
BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK DZIŚ, TO BEZPIECZNE SPOŁECZEŃSTWO JUTRO

Co, gdzie, kiedy?
Będziemy maszerować, śpiewać hymn Bezpiecznego Przedszkola
i nie tylko, organizować festyny, zabawy i przemarsze, albo robić jeszcze coś innego.
Być może policjanci skontrolują bezpieczeństwo Waszych dzieci w samochodach...

Poniedziałek 15.05.17 r.
• Wprowadzenie dzieci w tematykę Tygodnia Bezpiecznego Przedszkola „Czyste powietrze wokół nas” -   prowadzenie zajęć z dziećmi w grupach związanych z powietrzem, zanieczyszczeniami powietrza oraz co możemy zrobić, aby powietrze było czyste; przeprowadzenie doświadczeń związanych z powietrzem. Przygotowanie prośby dzieci do dorosłych na temat działań zmierzających do utrzymania czystego powietrza.
 
Wtorek 16.05.17r.
• Spotkanie z przedstawicielem Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji  IPA (International Police Association)  sekcja Polska,  którego naczelnym zadaniem statutowym  jest współpraca międzynarodowa na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku oraz działalność społeczna  - pogadanka na temat bezpiecznego zachowania się w domu i na ulicy.
 
Środa 17.05.17 r.
• Organizacja na terenie przedszkola dla wszystkich grup wiekowych quizu „Co wiem o bezpieczeństwie w domu i na drodze?”; uroczyste odśpiewanie „Hymnu Bezpiecznych Przedszkoli”
Czwartek  18.05.17 r.   
• Przeprowadzenie porannej akcji z funkcjonariuszami Policji „Jestem bezpieczny  - jeżdżę w foteliku”- nagrodzenie rodziców specjalną naklejką Bezpiecznego Przedszkola. Celem akcji jest sprawdzenie, czy dzieci są bezpiecznie przewożone do przedszkola (czy siedzą w foteliku z zapiętymi pasami).
• Przemarsz do Parku pojednania na happening pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas” (dzieci ubrane na zielono wyposażone w elementy związane z czystym powietrzem, „zdrową” przyrodą); wręczanie przechodniom papierowych kwiatków na znak dbania o przyrodę; odczytanie prośby dzieci do dorosłych i wręczenie jej władzom miasta;


Patronat nad programem Bezpieczne Przedszkole sprawuje:

 Marek Michalak


Organizatorem Ogólnopolskich Dni Bezpiecznego Przedszkola jest www.bezpieczneprzedszkole.com i nasze przedszkole
Gorąco zapraszamy Dorosłych. Chodźcie z nami! Poczujcie się Bezpieczni.

Przyjaciel przyrody i książek
Przyjaciel przyrody i książek

UWAGA RODZICE!!!

W związku z tym, iż nasze przedszkole bierze udział w programie realizowanym przez Miejską Bibliotekę "Przyjaciel przyrody i książek" istnieje mozliwość wypożyczania w przedszkolu nieodpłatnie plecaczków z książeczkami do poczytania dzieciom.

Osoby zainteresowane wypożyczeniem plecaczków prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek grupy SMERFY.

Serdecznie zaprszamy!!!

Galeria

Informujemy wszystkich rodziców, iż w folderze "Galeria" znajdują się aktualne zdjęcia z życia przedszkola. Aby móc je obejrzeć należy kliknąć na folder "Galeria", po wejściu kliknąć ikonkę "Home" - wówczas otworzą się albumy, w których umieszczone są zdjęcia.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprez przedszkonych.